A-S KURU KAHVE VE BAHARAT GIDA PAZ.ITH.IHR.SAN.VE.TIC.LTD.

A-S KURU KAHVE VE BAHARAT GIDA PAZ.ITH.IHR.SAN.VE.TIC.LTD.

Aslında A-S Kurukahvecisi’nin tarihsel yolculuğu 1912 yılında büyük dedemiz Celal Sevgil’in Demirci ilçesinden Akhisar’a göç etmesiyle başlamış… 1912 yılında Akhisar’a göç eden Celal Çavuş önce tütüncülük yapmış sonra da Çınarlı Kapı Mevkiinde kıraathane açmış… O tarihlerde kahve, İzmir’den belediyenin aracı ile getirilir ve kıraathanelere çiğ kahve olarak pay edilirmiş. Zamanın Belediye Başkanı Tireli İsmail Bahri Bey, Celal Çavuş’a bir öneride bulunmuş: “Celal Çavuş, bu kahveleri İzmir’den getirip kıraathanelere pay etmek zor iş, bu işi sen üstlen; kahveleri kavurup öğütüp sen sat! ” İşte böylelikle A-S Kurukahvecisi’nin ilk temelleri bu teklifle atılmış. Daha sonra Celal Çavuş’un büyük oğlu dedemiz Ali Sevgil yetişince, 1923 yılında şu an hala hizmette olan Tahtakale Caddesindeki iş yeri “Ali Sevgil Kurukahvecisi” olarak açılmış. Daha sonra Hacı Ali Sevgil’in oğlu babamız Suat Sevgil işi devralmış. Uzun yıllar baba - oğul beraber çalışmışlar. Ve son olarak 4. nesil olan Metin Sevgil ve Ali Sevgil Kardeşler babalarından devraldıkları işi sürdürmektedirler. Bugün A-S Kurukahvecilik, Merkez Çarşı Tahtakale Caddesindeki ata yadigarı perakende satış iş yerinin yanı sıra, 1300 m2 kapalı alanda Türk Kahvesine ek olarak, Dünya kahveleri, Hazır Kahve, Soğuk ve Sıcak İçecek Grupları, Bitki Çayları, Baharat ve Şeker sektörlerinde de hizmet vermektedir.

Ürün kataloğu

Türkiye

Aspresso Oreon Coffee Çikolata lezzeti ve kurabiye parçacıklarının eşsiz uyumu. Her yudumda sizi mest edecek lezzet, Aspresso Oreon Coffee. Sıcak Çikolatalarımızı ustalıkla hazırlayıp, tazeliğini koruması için özel tasarladığımız 900 gr.’lık silindir ambalajlarımızda beğenilerinize sunarız.

Türkiye

Aspresso Sumatra Filtre Kahve Dünyanın en büyük 6. adası olan ve Endonezya bölgesinde bulunan Sumatra’da yetişen kahvelerin ahşapsı dokunuş, yoğun doku, düşük asiditesiyle topraksı, baharatlı, fermente meyvemsi, kakao, otsu, deri ve tütünsü gibi çokça lezzeti vardır. Özel kavurma tekniklerimiz ile kavrulan Sumatra kahvelerini,aromasını kaybetmemesi için belirlediğimiz incelikte öğütüyoruz. Asiditesi düşük, bitkimsi ve baharatımsı aromalar bulabileceğiniz Aspresso Sumatra’yı, tazeliğini ve aromasını uzun süre koruması için özel tasarladığımız 500 gr.’lık silindir ambalajımızda öğütülmüş olarak beğenilerinize sunarız. Demlenme süresini arzu ettiğiniz derecede aroma ve içim sertliğine göre ayarlayabilirsiniz.

Türkiye

Aspresso Irish Cream Filtre Kahve Taze demlenmiş kahve ve Irısh Cream lezzetini tek fincanda birleştirdik. Filtre kahve severler için en kaliteli kahve çekirdeklerini kullanırız. Özenle seçtiğimiz kahve çekirdeklerini, ustalıkla kavurur titizlikle öğütürüz. Öğütülmüş Irısh Cream Aspresso Filtre Kahve’yi, 500 gr.’lık ambalajında beğenilerinize sunarız.

Türkiye

Aspresso 3’ü 1 Arada Kahve, krema ve şekerin müthiş uyumu. Kahveseverlerin pratik çözümü 3’ü 1 arada kahve, AS Kurukahvecisi kalitesi ile fincanlarınızı dolduruyor. Özel formülümüz ile hazırladığımız Aspresso 3’ü 1 arada lezzetini, tazeliğini koruması için özel tasarladığımız 500 gr.’lık silindir ambalajımızda beğenilerinize sunarız.

Şirket bilgisi

Önemli rakamlar

 • Çalışan sayısına
  11 – 50
 • Ticari
  11 – 50

Organizasyon

 • Kuruluş yılı
  1923
 • Şirket türü
  Genel merkez – Genel Merkez Binası
 • Ana faaliyet konusu
  İmalatçı/ Üretici
Office Building Outline icon
İşletmeniz için bir sayfa
Bunu görüyor musunuz? Potansiyel müşterileriniz de görüyor. Europages sitesinde görünür olabilmek için bize katılın.
Web sitesi