CALIKOGLU GIDA

CALIKOGLU GIDA

Çalıkoğlu Paz. Gıda Tar. Hay. Nak. Tur. İnş. San. İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. 1997 yılında Karadeniz’in incisi Ordu ilinin şirin Ünye ilçesinde Adem ÇALIK ve Resul ÇALIK tarafından kurulmuştur. Başlangıçta gıda toptancılığı ile ticarete adım atan, yelpazesini gün geçtikçe genişleten bir firma olarak bölgesinde Çalıkoğlu ve mytat markası ve birçok markanın distribütörlüğünü yapmaktadır. İlk olarak Bursa Gemlik’te zeytin üretimine başlamış ardından üretimini Orhangazi’de 1200 m2 kapalı alana taşıyarak kapasitesini artırmıştır. İlkelerine ve geleneklerine bağlı olarak 1997’den bu yana geliştirdiği ürün çeşitliliği, dinamik ve profesyonel kadrosuyla, güçlü araç filosu ve yaygın dağıtım ağıyla istikrarlı bir şekilde büyümeye devam etmektedir. Bünyesinde bulunan İçim, Namet, Aytaç, Filiz, Barilla gibi birçok markaya ait ürününlerin temsiliyetini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. İş hacmi her geçen zaman artan firmamız 2015 yılında 3500 m2 depolama alanına sahip yeni şirket binasına taşınmıştır. Çalıkoğlu gıda edindiği bilgi birikimi ve saha tecrübesini 2018 yılında EDT ( Ev Dışı Tüketim ) alanına taşıyarak; tüm restoran, kafe, yemekhane, pastane, otel ve iş merkezlerine tedarikler yapmaktadır. Zeytinle başlayan serüvenini zamanla muhteşem bir lezzet dünyasına dönüştürmüştür. Çalıkoğlu ve MYTAT ürün ailesinde kuru üzüm, kuru incir, kuru kayısı, reçel, lokum çeşitleri ile 112 aktif barkod sayısına ulaşmıştır. Kalite, istikrar ve güvenle yeniliklerimiz devam edecektir.

Ürün kataloğu

Türkiye

Kristal şekerlenme meyvenin kendi şeker içeriğinden kaynaklanır ve kalitenin bir göstergesidir. İyi kurutulmuş ince kabuklu dağ incirleri çabuk şekerlenir. %100 Doğaldır ve 1.Kalite Dağ inciridir. Yalnızca tuzlu su ile yıkanmıştır. Fümigasyon, UV, Alfatoksin kontrolünden geçirilmiştir.

Türkiye

Zeytin meyvesinin sıkılmasıyla elde edilen asit oranı en düşük, doğrudan tüketilebilen en kaliteli zeytin yağıdır. Oda sıcaklığında, nemden uzak ve ağzı kapalı biçimde muhafaza edilmelidir. Buzdolabında ürün donar. Güvenle Tüketebilirsiniz.

Türkiye

%100 Gemlik Zeytini ve %100 Doğal Fermentedir. Katkı ve Koruyucu madde içermez. Ürünlerimiz hasat edildikten sonra sadece su ve tuz ile salamura havuzlarında 7-15 ay arası bekletilerek yeme olgunluğuna eriştirilmektedir. Gemlik zeytinleri dünyanın en kaliteli zeytini unvanına sahiptir. İnce kabuklu, küçük çekirdekli, bol etlidir.

Türkiye

Yeşil zeytin olarak işlenecek zeytinlerin tam olgunluğa erişmesi beklenmez. Renkleri yeşilden sarıya dönerken Eylül sonu-Ekim ortası gibi hasat edilir. Seçme, sınıflandırma, boylama, yıkama aşamalarının ardından tatlandırma işlemleri için tanklara alınır. Birkaç defa suyu değiştirilerek tatlandırılan zeytinler bu işlemlerin ardından özel salamurada muhafazaya alınır. Daha sonra özel makinalarda çekirdekleri çıkartılır, içleri kırmızı biber turşusu ile doldurulur. Pastörize edildikten sonra ambalajlanır.

Şirket bilgisi

Önemli rakamlar

 • Çalışan sayısına
  > 500
 • Ticari
  11 – 50

Organizasyon

 • Kuruluş yılı
  1997
 • Şirket türü
  Şube
 • Ana faaliyet konusu
  Toptancı
Office Building Outline icon
İşletmeniz için bir sayfa
Bunu görüyor musunuz? Potansiyel müşterileriniz de görüyor. Europages sitesinde görünür olabilmek için bize katılın.
Web sitesi