CIKOLATA, BISKUVI VE KEK URETIMINDE KULLANILAN MAKINALARIN IMALATI

Türkiye

Factory icon İmalatçı/ Üretici

CIKOLATA, BISKUVI VE KEK URETIMINDE KULLANILAN MAKINALARIN IMALATI

Şirketimiz 1996 yılında kuruldu. Merkezi İstanbul / Türkiye’de bulunan şirketimiz 1200m² kapalı alanda 20 uzman personeli ve CAD destekli imalatı ile birçok şirkete çikolata, bisküvi ve kek makinaları tasarladı ve üretti. Bizler AkayGAM olarak çikolata makinesi, bisküvi ve kek imalatında kullanılan hazırlama ve şekillendirme makinesi geliştirir ve üretiriz. Ürünlerimizde kaliteli malzemeler ve güncel teknolojileri kullanırız. Zor şartlara dayanıklı ürünler üretiriz. Öncelikle ürünlerimizi katı modelleme yazılımı yardımı ile tasarlarız. Üretim parçalarının imalat zorluklarını, parça kesişimlerini ve montaj sırasında karşılaşabileceğimiz zorlukları inceleriz. İnceleme işlemi tamamlandıktan sonra gerekli düzeltmeleri yapar ve makinada bulunan bütün parçaların kodları ve diğer özellikleri ile birlikte (CAD yazılımının sunduğu BOM listesi) excel ortamına aktarırız. Excel’de geliştirdiğimiz script sayesinde bütün parçaları otomatik olarak belli gruplara ayırır ve sıralarız. Parçalar bir makinada genelde 4 ana gruba ayrılır; bunlar standart parçalar, sac parçaları, tesisat/şase parçaları (boru, profil, HVAC, PPRC vb.) ve üretim parçaları. Satınalma işlemlerimizi kolaylaştırmak ve herhangi bir yanlışlığı engellemek için gruplama ile birlikte script sayesinde belli kriterlere göre sıralarız, bu kriterler sac kalınlığına göre olabileceği gibi tedarikçi ismine göre de olabilir.

Ürün kataloğu

Türkiye

Ekstrüder özellikle mikronize edilmiş sıvı krema dolgulu bisküvi üretimi için tasarlandı. Çift renkli tel kesme kurabiyeler ve giyotin kesme bar tipi dolgulu bisküviler de üretilebilir. Tel kesme, giyotin kesme ve diyafram kesme hamur şekillendirme stilleridir. VF kodlu depozitörler tavalı imalatlar için tasarlandı. Depozitör, tavaya ürün besleme bandı ve tava konveyörü kombinasyonu tavalı ürütimler içindir ve pişirme fırını rotatif fırındır. Tavalar ürün akışına göre dik şekilde beslenir. Çaprazlama özelliği sayesinde depozitörün üretim kapasitesi iki kat artırılıştır. Makina dikey pozisyon ayarlıdır, böylece farklı kesme stillerine göre bant mesafesi ayarlanabilir.

Türkiye

Hattın ana ünitesi karamel pişirme kazanıdır. Pişirme kazanının şaseye montajı tartım sistemi bağlanabilecek şekildedir. Pişirici yarımküre şeklindedir ve teflon sıyırıcılıdır. Karamel pişirmenin karıştırıcı hızı ayarlanabilir. Karamel pişirme hattı PLC ve HMI kontrollüdür. Pişirme esnasında ürünü takip etmek için gözetleme camı ve kazan içi ışıklandırma mevcuttur. Karıştırıcılı ve ısıtma cidarlı ürün alma haznesi, helezon rotorlu eşanjör, fondan çırpıcı, vakum pompası ve stok tankı karamel pişrme hattı'nın diğer üniteleridir. Fondan çırıcı fondan üretiminde gereklidir.

Türkiye

Direkt soğutma tüneli bandına çikolata dökme. Soğutma tüneli 2 soğutma bölgeli. Depozitörler servo motorlu dikey hareketli. Depozitör ısıtmaları 24V PID kontrollü. PLC ve HMI kontrollü. Damla çikolata üretim hattı'nda kokolin veya gerçek çikolata kullanılabilir. Depozitörler damla ve pul çikolata üretimi için optimize edilmiştir. Hız, bekleme zamanları ve basılan gramaja göre kapasite değişiklik gösterebilir. Depozitörler maks. 20 vuruş/dak çalıştırılabilir.

Türkiye

100kg./s.'e kadar kalıplanmış çikolata üretim kapasitesi. Sınırlı alana sahip küçük işletmeler için tasarlandı. Soğutma tüneli kızaklı çok katlı ve poliüretan bantlıdır. Çikolata soğutma tüneli kalıp ilerleyişine göre paralel olarak yerleştirilmiştir. Hat özellikle kalıplanmış dolgulu çikolata üretimi için tasarlandı ancak aynı zamanda direkt bant üzerine damla çikolata yapabailme özelliğine sahiptir. Değişik ürünler kaplama bandı sayesinde çikolata ile kaplanabilir. Değişik dolum stilleri ile dolum işlemi gerçekleştirilebilir. Depozitör one-shot türü olduğu için çikolata içine kuruyemiş partiküllerine uyugun değildir.

Belgeler

Şirket bilgisi

Önemli rakamlar

 • Ticari
  1 – 10
 • % ciro, ihracatta
  90%

Organizasyon

 • Kuruluş yılı
  1996
 • Şirket türü
  Genel merkez – Genel Merkez Binası
 • Ana faaliyet konusu
  İmalatçı/ Üretici

İş bilgileri

Ticari bölgeler

 • Bölgesel
 • Ulusal
 • Avrupalı
 • Check Circle Outline icon Uluslararası

Ödeme şekli

 • Swift Havale

Teslimat bölgeleri

Teslimat şartları (incoterms)

Sorumluluk
 • Satın Alan
 • Paylaşılan
 • Sağlayıcı

Bu firmayla ilgili anahtar sözcükler

 • Bisküvi yapımı için makine ve ekipmanlar
 • çikolata makinası
 • bisküvi üretimi için tesisat ve ekipmanlar
 • bisküvi makinası
 • kek makinası
Office Building Outline icon
İşletmeniz için bir sayfa
Bunu görüyor musunuz? Potansiyel müşterileriniz de görüyor. Europages sitesinde görünür olabilmek için bize katılın.