KALITURK

Türkiye

Office Building Outline icon Servis Sağlayıcı

KALITURK
Web icon

Kalitürk® kalite yönetim sistemleri ve diğer standartlar konusunda faaliyet gösteren ve bu konuda tam uygunluğa sahip bir belgelendirme kuruluşu olarak kurulmuş olup tarafsız, bağımsız ve gizlilik kurallarına tam bağımlı ilkesi ile profesyonel ortağınız ve çözüm asistanınızdır. KALİTÜRK® Uluslararası akreditasyonlu, Türkiye ve çevre ülkelere, ISO 9001: 2008, Tarım Bakanlığı HACCP Gıda Üretim Sertifikasyonu, ISO 14001: 2004, ISO 22000: 2005, FSSC 22000, PAS 220, OHSAS 18001: 2007, ISO 10002, ISO 13485, ISO/TS 16949, ISO 50001, ISO 27001, GMP, BRC, GOTS, AZOTEX, GOST-R, UKR-SEPRO, HOTEQ-500, ISO 20000, HOTEQ-500, HELAL v.b. belgelendirme yetkisine sahip kuruluştur. KALİTÜRK® bünyesinde 36 Baş Denetçi 8 Teknik Uzman ve 7 yönetim personeli bulunmaktadır. Kalitürk® belgelendirme faaliyetlerinin, Avrupa Birliği sürecinde ülkemiz açısından önemini bilerek, tüm faaliyetlerini ulusal ve uluslararası yönetmelik ve standartlara uygun olarak gerçekleştirir. Kalitürk® sertifikasyon hizmetlerinde uzmanlaşmış ve kalifiye profesyonel kadrosu ile müşteri memnuniyetini sağlamayı kendine temel ilke edinmiş ve bu ilkeyi belgelendireceği firmalara da benimsetmeyi amaç edinmiştir.

Ürün kataloğu

Türkiye

TS-EN-ISO 13485:2003 standardı TS-EN-ISO 9001:2008 standardı temel alınarak oluşturulmuş, tıbbi cihazlar için özel şartlar içeren uluslar arası bir standarttır. ISO 13485:2003 Standardı 1993 yılında yayınlanan ve tıbbi cihaz üreticileri için EN 550 serisine aktarılan sterilizasyon sürecini de kapsayan EN 46000 Standartları (EN 46001 ve EN 46002), tüm tıbbi cihazlar için kalite sistem gerekliliklerini açıklar. EN 46000 standartlarının ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile birlikte uygulanması amacıyla ISO 13485 medikal sektörde kalite yönetim sistemini oluşturulmuştur. ISO 13485 Medikal Sektörde Kalite Yönetim Sistemi Standardı; imalatçıları, distribütörleri, ithalat ve ihracatçıları ve bu hizmetleri sağlayan kuruluşları yapılandırmak amacıyla oluşturulmuştur. Bu sistem AB tıbbi cihazlar direktifi ile uyumlu olup CE markası ile birlikte uygulanmaktadır.

Türkiye

KALİTÜRK® kalitesiyle ve uzman kadrosuyla daha yüksek kalitede bilgi işlem hizmetleri için rekabetçi bir eşik oluşturmak istemez misiniz? ISO 20000 tüm şirketlerin itibarına gerçek bir katkı sağlar. Güvenli bir destek sunarak bilgi teknolojileri temelli iş risklerinin azaltılmasına yardımcı olur. Bu belgelendirme, tüm taraflara, bilgi teknolojileri hizmetinizin kalitesini ve güvenilirliğini göstermesinin yanında çalışanlarınızın motivasyonunu arttırır. Bu da aynı zamanda kuruluşunuzun, güvenilir bir bilgi teknolojileri hizmeti sunmaya yönelik taahhüdünü göstermektedir. ISO 20000-1 Standardı Bilgi Teknolojileri Hizmet Yönetim Sistemi Standardı olarak tanımlanmıştır. Her geçen gün daha çok firmanın da anlaşmaları imzalanırken ISO 20000 belgesini bulundurmayı bir ön koşul olarak belirlemesiyle bu hızla bir zorunluluk haline gelmektedir. ISO 20000-1 Sistemi Anlatan Standarttır, ISO 20000-2 ise ISO 9004 gibi Kılavuzluk eden standarttır.

Türkiye

GMP "İyi İmalat Uygulamaları" Belgesi (GMP-Good Manufacturing Practices) demektir. İnsan Sağlığını doğrudan etkileyen ilaç, kozmetik, gıda, medikal cihaz gibi ürünlerin güvenilir koşullarda ve sistemde üretilmesi gerekir. Bu ürünlerde kalitede etkin ve güvenilir ürün demektir. Avrupa Birliği’nin 2010 yılında kabul ettiği Kozmetik Tüzüğü uyarınca, 2013 yılının Temmuz ayından itibaren tüm üye ve aday ülkelerde kozmetik üretim yerleri için Kozmetikte iyi üretim uygulamalarına uyum zorunluluğu getirilecek olup, ülkemizde de 2013 yılında başlayacak uygulama çerçevesinde hem ülkemizde satışa sunulacak ürünler hem de ihracat için GMP Belgesi aranacaktır. KALİTÜRK® uzman kadrosuyla ve güvenilir laboratuvarıyla sizlere kalite anlayışı ile GMP belgesi sunmaktadır. GMP (Good Manufacturing Practices) Yani Türkçe anlamı ile İyi Üretim Uygulamaları , Ürünün iç ve dış kaynaklardan kirlenme olasılığını önlemek veya azaltmak amacıyla, kuruluşla ilgili iç ve dış şartları sağlar.

Türkiye

Arapça menşeli olan bir kelime olan helal, meşru, yasal ve geçerli olan anlamına gelmektedir. Helal kelimesi pozitif yapıda olması ve bu yapının olumsuz durumu da mevcut olmakla birlikte o yapı yada Haram denmektedir. Haram’ ın kelime anlamı ise "helal" in tam tersidir. Yani Gayri meşru, uygun olmayan, yasal olmayan, geçersiz olgu, durum, yapı manasındadır. Helal Belgesi bilindiği gibi yurt içinde ve yurt dışında gıda alıp satmak gerçekten çok zor koşullarda sağlanmaktadır. Gerek tedarikçiler gerekse Müslüman müşteri, tükettiği gıdanın Helal olup olmadığını merak etmekte ve satın alırken helal sertifikası olan ürünleri tercih etmektedir. Helal Belgesi her Müslümanın alması gereken belgedir ve alınması zorunlu kılınmıştır. Müslümanlık ve Yahudilik dinleri gereğinde yenilen ve içilen ve/veya tüketilen bir şeyin yasal, meşru ve en önemlisi dinen uygun olması bir şarttır. İşte bu şart her iki din içinde standart kabul edilmektedir. Genel olarak tüm saf ve temiz unsurlar dinen helal kılar.

Şirket bilgisi

Önemli rakamlar

 • Çalışan sayısına
  1 – 10

Organizasyon

 • Ana faaliyet konusu
  Servis Sağlayıcı

Bu firmayla ilgili anahtar sözcükler

 • Kalite - Sertifikasyon/Belgelendirme
 • belgelendirme
 • laboratuvar
 • test
 • muayene
Office Building Outline icon
İşletmeniz için bir sayfa
Bunu görüyor musunuz? Potansiyel müşterileriniz de görüyor. Europages sitesinde görünür olabilmek için bize katılın.