SCHÖPP-SPORTBODEN GMBH

Almanya

Factory icon İmalatçı/ Üretici

SCHÖPP-SPORTBODEN GMBH
Web icon
10 Ürünler

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

Klasik düz kadife zemin 1990'lara kadar performans odaklı tenis yüzeyleri pazarına hakim olmuştur. Bu zemin 30-40 dtex (elyaf kesiti) filament kalınlığına sahip özel bir tenis ipliğinden yapılıyordu. Son 20 yılda tenis raketlerinin daha da geliştirilmesi tenis oyununu temelden değiştirmiştir. Raketlerin gelişimi, rekreasyonel oyuncuların topu önemli ölçüde hızlandırmasını mümkün kılmıştır. Günümüzde tenis yüzeyinin topu daha fazla yavaşlatması ve daha yükseğe sıçramasına izin vermesi gerekmektedir. Çok hızlı klasik velur, tenis yüzeyleri için değişen gereksinimlerin bir sonucu olarak çoğu ülkede piyasadan neredeyse tamamen kaybolmuştur. Öte yandan, yapısız ve dolgusuz yüzey, performans odaklı tenis oyuncuları tarafından tercih edilmektedir. Bu müşteri kitlesini göz önünde bulundurarak Schöpp'ün en son geliştirdiği ürün, 200 dtex'lik tek bir filament kalınlığına sahip çok kaba lifli bir velur zemin kaplamasıdır!

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

SCHÖPP®Pro-Bounce gibi, SCHÖPP®-Champion da 200 dtex'lik tek bir filament kalınlığına sahip özellikle kaba ve sağlam bir poliamid iplikten üretilmiştir. Daha yüksek 6 mm hav yüksekliği ve daha düşük filament yoğunluğu nedeniyle, yüzey "tekstil hardcourt" a göre daha az agresiftir. Konforlu SCHÖPP® Champion bu nedenle öncelikle amatör ve kulüp oyuncularına yöneliktir. Topun sıçraması kum sahaya benzer şekilde yavaştır. Topspin ve slice hafifçe yumuşatılmıştır. Çok sağlam yüzey yapısı sayesinde, bu yüzey üzerinde granülsüz profilli tenis ayakkabıları ile de oynanabilir. İsteğe bağlı 400 g/metrekare Perfect Glide ekstrüde granül dolgusu ile SCHÖPP® Champion, iğnelenmiş dokunmamış bir kadifeyi andırır. Onlarca yıldır, granül dolgulu kadife iğneli keçe zemin kaplamaları, tenis zemin kaplamaları olarak değerlerini kanıtlamıştır. Bu yüzeyler %100 polipropilen elyaftan yapılmıştır.

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

SCHÖPP® Allround yapılandırılmış kadifeyi 1994 yılından bu yana yaklaşık 2000 kortta kullandık. Hem Perfect Glide ekstrüder granüllerimizle hem de bu granüller olmadan oynanabilir ve dişsiz tenis ayakkabıları ile tavsiye edilir. Çok yönlülüğü ve çok "dürüst" top sektirme özellikleri nedeniyle, tüm oyuncu sınıfları tarafından eşit derecede takdir edilmektedir. 1994'ten 1998'e kadar bu ürün 750 g/metrekare olarak üretilmiştir. O zamandan beri, 1.000 g/metrekare hav ağırlığı değerini kanıtlamıştır. Bununla birlikte, iplik ağırlığı talep üzerine 1.250 veya 1.400 g/metrekareye çıkarılabilir. Bu, kumaş yüzeyini daha da kompakt ve dayanıklı hale getirir. Burada özellikle önemli olan, daha yüksek iplik ekleme ağırlığının 300.000 sivilce / metrekareye kadar daha yüksek bir hav yoğunluğuna ve sadece marjinal olarak daha yüksek bir hav yüksekliğine yol açmasıdır, bu da topun sıçrama davranışı üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olacaktır! Daha yüksek bir iplik ağırlığı hiçbir şekilde son derece elastik, dolgu maddesi içermeyen polimer kaplamamızın eşdeğer bir ikamesi değildir!

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

1999 yılında Schöpp-Sportboden GmbH, piyasada mutlak bir ürün yeniliği olan ilmek yapısına sahip ilk tekstil tenis zemini olan Slide kalitesini piyasaya sürdü. Bu nesil yüzeylerin devrim niteliğindeki avantajı, profilli tenis ayakkabılarıyla oynamak için gerekli olan daha fazla miktardaki granülün, belirgin ilmek yapısı sayesinde çok daha iyi tutulmasıydı. Kendine özgü kauçuk yapısı, profilli ayakkabılarla oynarken eşit kayma davranışı sağlar! 2010 yılında, yapılandırılmış halka granül yüzeyimizin yapısını daha da geliştirdik. Yeni balıksırtı yapısı Winner, daha da sürdürülebilir, homojen granül dağılımı ve kum benzeri top sektirme özellikleri için özellikle kaba bir yapı ile karakterize edilir. Yaklaşık 1.000 Slide ve Winner sahasında kanıtlanmış 1.000 g/metrekare ve 256.000 N/metrekare iplik numarası ile SCHÖPP® Winner son derece yüksek kaliteli bir tutam yapısına sahiptir.

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

Geçmişte kullanılan kayar yüzeylerin, kullanılan granüllere atfedilebilecek bir dizi zayıf noktası vardı: Kuvars kumu çok serttir ve taban kaplamalarını çok hızlı bir şekilde tahrip eder, çeşitli kauçuk granüller ise çok yumuşaktır ve şekilleri çok düzensizdir, böylece nispeten hızlı bir şekilde öğütülürler. Her iki kayar ortam da ürettikleri toz nedeniyle tartışmalıdır ve solunum güçlüğü, giysilerin renginin solması ve tenis salonu ve sosyal alanlarda büyük miktarda temizlik işi gibi hoş olmayan yan etkileri beraberinde getirmektedir. Yeni bir üretim süreci önemli bir ilerlemeyi mümkün kılmıştır: Perfect-Glide tenis granülleri geleneksel granüller gibi bir kauçuk bloğundan öğütülmez, ancak bir ekstrüder kullanılarak dişler haline getirilir ve ardından bir soğutma banyosunda belirli bir uzunlukta kesilir. Bu işlem, yeni, optimize edilmiş bir lens şeklinde ince, tozsuz ekstrüder mikro granüllerinin üretilmesini sağlar.

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

1978 yılında Ralph Schöpp KG, kapalı bir tenis kortu için pürüzsüz bir velur yüzey üreten ilk üreticiydi - o zamandan beri 2000'den fazla velur kort kuruldu. Bu süre zarfında edindiğimiz deneyim, bugün size gerçekten mükemmel bir ürün sunmamızı sağlıyor - SCHÖPP®-Classic. 1000 g/metrekare iplik ağırlığı ve 244.000 sivilce/metrekare hav yoğunluğu, spor işlevselliği ve dayanıklılığı açısından artık aşılamayacak bir yüzey kalitesini garanti eder. sportif, hızlı top sıçraması konfor versiyonunda, iyi derecelendirme konforu ile yüksek kauçuk esnekliği kullanım yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 15 yıllık kullanım ömrü zarif, rahat kadife görünüm

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

1999 yılından bu yana, iki tonlu tenis yüzeyinin renklerine mükemmel uyum sağlayan ve eski bir tenis salonuna yeni bir görünüm kazandıran top tutucu perdeleri de kendi bünyemizde üretiyoruz. Top tutucu perdeler fabrikamızda yüksek kaliteli polyester kumaştan (yangın sınıfı B1) özel olarak üretilmektedir. Çelik bir kablo üzerine çıtçıtlı kancalarla asılırlar. Tenis salonunuzu iki renkli bir tenis yüzeyi ve arka saçak duvarlarında - ve gerekirse beşik duvarlarında - top tutucu perdelerle yenilemek, size tamamen yeni renk konseptleri uygulama ve göz alıcı bir etkiye sahip yeni bir salon görünümü sayesinde müşterilerinizi yenileme önlemlerinden haberdar etme fırsatı verir. Top yakalayıcı perdeler, işlevsellikleri ve güzel görünümlerinin yanı sıra akustik ve ısı yalıtımı açısından da avantajlar sunar.

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

Çok konforlu tenis yüzeylerimizin (nokta esnekliği) yaylı zemin alt yapısı (yüzey esnekliği) ile kombinasyonu kesinlikle maksimum kuvvet azaltımı sağlar! Salon işletmecileri, seçtikleri spor zemininin eklem koruması ve kuvvet azaltma açısından maksimum değer sunduğunun reklamını yapabilirler! Öte yandan, yaylı bir zemin sadece çok fazla hareket olduğunda konforunu geliştirir. Bu nedenle sadece az hareket eden oyuncular ek bir konfor hissetmezler! Topun sıçraması (daha düz) ve genel oyun davranışı (örn. akustik) açısından, yaylı zeminler bir zevk meselesidir. Ancak kural olarak, oyuncular değişen oyun koşullarına çabucak alışırlar. Kompakt bir yaylı zemin, yüzeyin düz olması koşuluyla mevcut tenis zemin kaplamasının üzerine kurulabilir. Eski zemin kaplamasının sökülmesine ve atılmasına gerek yoktur! Yüzeyin yenilenmesi gerekiyorsa, yapıştırılmış tenis zemini çıkarılabilir.

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

Polimer kaplama - öncü bir kaplama teknolojisi Tenis zeminlerimizin konfor versiyonu, 400g PES elastik keçe ile polimer kaplama sayesinde maksimum esneklik sunar. 2 mm kalınlığındaki elastik keçe tabakası ek oyun konforu sağlar - bulutların üzerinde yürür gibi yürürsünüz! Ancak, 2011 yılından beri kullandığımız elastik keçe polimer kaplamanın özelliği, 1994 yılından beri konfor desteği olarak sunduğumuz elastik keçe değil, 2011 yılında tanıtılan polimer kaplamamızın tamamen yeni kaplama teknolojisidir.

Fiyat teklifi isteyin

Almanya

Europages tarafından doğrulanmıştır

Yeni nesil kumaş telası Halı hammaddesi tufte edildikten ve müşteri tarafından istenen renge boyandıktan sonra, tenis zeminine sırt kaplamasıyla gerekli iplik bağlama ve stabilite kazandırılır. Klasik lateks kaplamada, iplik bağlama ve tekstil ikincil sırt (aksiyon sırtı) ile kaplama, yüksek oranda tebeşir dolgulu bir lateks dispersiyonu kullanılarak gerçekleştirilir. Bu da halıyı nispeten ağır ve sert hale getirir. Bu kaplama teknolojisi ile elastikiyet sadece aynı zamanda aşınma katmanı olan iplik katmanından gelir. Bu da klasik dokuma zeminli tenis zeminlerinin, özellikle de en çok aşınmaya maruz kalan ana koşu alanlarında her yıl daha da sertleştiği anlamına gelir. Sürdürülebilir bir elastik katman yoktur.

Fiyat teklifi isteyin

Domain icon İmalatçı/ Üretici

SCHÖPP-SPORTBODEN GMBH

Am Weidenbroich 3

42897 Remscheid - Almanya

Vergi N°
İletişim