• europages
 • >
 • ŞİRKETLER - TEDARİKÇİLER - YÜKÜMLÜLER
 • >
 • hava filtreleme - ekipmanlar

Sonuçlar

Hava filtreleme - ekipmanlar - Ithalat/Ihracat

 1. TECHNICIS

  Fransa

  Verified by europages badge

  Technicis, hava filtrasyonu ve boya püskürtme kabini endüstriyel filtrasyon püskürtme konusunda uzmanlaşmış bir Fransız filtre üreticisidir. Görevimiz, ISO 14000'e uygun olarak çevreyi daha iyi korurken işletme maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olmaktır. 1992'den beri boya kabini için akordeon katlı karton kağıt filtre üreticisiyiz ve ayrıca tüm kabin markaları ve kurulumları / emme işlemleri için uygun eksiksiz bir filtre yelpazesi sunuyoruz : - boya kabini için akordeon filtre katlı karton kağıt - fiberglas filtre (paintstop), boya kabini için zemin filtresi - boya kabini için çok katmanlı kağıt petek filtre - boya kabinleri için tavan filtresi (plenum) - G3, G4 ön filtreler rulo, çerçeve veya cepler - toz giderme için silindirik filtre kartuşları - toz giderme için polyester keçe filtre kovanları - VOC uçucu organik bileşenleri ve kokuları filtrelemek için aktif karbon filtreleri - Boya modülü : set olarak teslim edilebilir, kompakt ve ekonomik boya kabini - filtreleriniz için kurulum setleri ve çerçeveleri - emme işlemleri için vantilatörler ve motorlar - kabin duvarları için yapışkan veya anti-statik plastik koruyucu film - kirlilik detektörleri (presostat) - soyulabilir cila. Daha fazla bilgi için teknik ekiplerimizle iletişime geçin !

 2. ULMAIR GMBH & CO. KG

  Almanya

  Verified by europages badge

  Hava filtrelerimizle çeşitli alanlarda virüsten en iyi şekilde arındırılmış soluma havasına ulaşırsınız. İster küçük ister büyük odalar, hangarlar, satış odaları ya da bekleme odaları fark etmez - modüler ve böylece özel olarak gereksinimlerinize uygun çözümler sunarız. Sizin ve müşterileriniz/misafirleriniz için temiz ve güvenli hava. Odada rahatlık ve artırılmış güvenlik. Korona ve bulaşıcı hastalık virüslerine yakalanma tehlikesi azaltılır. Özellikle polenlerin en aza indirilmesiyle alerjisi ve astımı olanlar için temiz hava. Hastalık oranını nispeten azaltılır (mikroplar, bakteriler ve virüslerin neden olduğu). Temiz havada çalışma performansını artırır. Havalandırma sırasında odada temiz hava dağılımını hızlandırır. Sadece 41 €/m² (X80) ya da 25 €/m² (X200) olan piyasadaki en iyi oda-fiyat endeksi

 3. MIKROPOR

  Türkiye

  Verified by europages badge

  1987 yılında kurulan Mikropor, merkezi Türkiye'de bulunan atmosferik hava filtreleme çözümleri ve basınçlı hava sistemleri alanında lider bir üreticidir. 100'den fazla ülke ile aktif ticari ilişkiler yürüten Mikropor'un Amerika Birleşik Devletleri (Houston, Michigan ve New Jersey), İngiltere (Burnley), Belçika (Liege) ve Almanya'da (Aachen) ofisleri ve depoları bulunmaktadır. 300.000 metrekare kapalı üretim alanında dünya genelinde hizmet veren uzman ekipleri ile faaliyet göstermektedir. Mikropor'un Geniş Ürün Yelpazesi: •Atmosferik Hava Filtreleme: Havalandırma Filtreleri, Yüksek Sıcaklık Filtreleri, EPA, HEPA ve ULPA Filtreler, LAF Sistemleri, Gaz Türbini Hava Giriş Filtreleri, ATEX Filtreler ve Yağ Buharı Toplayıcıları. •Basınçlı Hava Sistemleri: Basınçlı Hava Kurutucularının yanı sıra Filtreleme ve Ayırma Çözümleri. •Gaz Üretim Sistemleri: Azot Üretim Sistemleri, Hava Solunum Sistemleri ve Oksijen Jeneratörleri. •Su Prosesi Soğutma Grupları •WEDM Filtreler: Çelik, alüminyum, paslanmaz çelik, bakır ve daha fazlası dahil çeşitli metaller için özel olarak tasarlanmıştır. Mikropor'un 100'den fazla ülkedeki müşterileri tarafından beğenilen dünya standartlarındaki ürünleri, yenilik ve kaliteye olan bağlılığını yansıtmaktadır. Şirket, küresel erişim ağı ve ürünlerinin %85'ini dünya genelinde birçok noktaya ihraç etmesiyle sektör liderleri arasında yerini almıştır. En son teknolojiye sahip tesisleri ve binin üzerinde nitelikli çalışanı ile en yüksek kalitede üretim sağlamaktadır. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 4. INSTAL-FILTER SA

  Polanya

  Verified by europages badge

  INSTAL-FILTER SA, yılında kurulan ve Toz çıkarma - Cihaz ve sistemler sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Hava filtreleme - ekipmanlar, Hava temizlemesi/arıtması - Cihaz ve sistemler, Hava temizleme - makine ve ekipmanları, Hava kirliliği kontrol hizmetleri, filtre torbaları, şömine dumanı baca delikleri, endüstriyel toz filtreleri, Hava filtreleme - ekipmanlar, Hava temizlemesi/arıtması - Cihaz ve sistemler sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Kościan, Polanya 'de bulunmaktadır.

 5. HSDI FRANCE

  Fransa

  Verified by europages badge

  HSDI FRANCE, yılında kurulan ve Hava işleme - Cihaz ve sistemler sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Hava filtreleme - ekipmanlar, Hava dezenfeksiyonu - Cihaz ve sistemler, Hava temizlemesi/arıtması - Cihaz ve sistemler, Hava filtreleme - ekipmanlar, hava kalite kontrolü, doğal ürün, doğal ürün satışı, hava filtresi, Hava analiz ve kontrolü sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Saint-Ismier, Fransa 'de bulunmaktadır.

Office Building Outline icon
İşletmeniz için bir sayfa
Bunu görüyor musunuz? Potansiyel müşterileriniz de görüyor. europages sitesinde görünür olabilmek için bize katılın.
 1. ASPIR'ELEC - ASPIRATION, FILTRATION DÉPOUSSIÈRAGE INDUSTRIEL

  Fransa

  Verified by europages badge

  ASPIR'ELEC - ASPIRATION, FILTRATION DÉPOUSSIÈRAGE INDUSTRIEL, yılında kurulan ve Tahliye tesisleri sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Hava işleme - Cihaz ve sistemler, Hava filtreleme - ekipmanlar, Toz çıkarma - Cihaz ve sistemler, Aspiratörler, gaz ve duman - ekipmanlar, Endüstriyel amaçlı vantilatörler, Kaza önleme - Maddeler/ürünler ve ekipmanlar, Vakumlu temizleyiciler, Hava işleme - Cihaz ve sistemler, Hava filtreleme - ekipmanlar sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Diemoz, Fransa 'de bulunmaktadır.

 2. MEDICCLEANAIR

  Belçika

  Verified by europages badge

  MEDICCLEANAIR, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Hava temizlemesi/arıtması - Cihaz ve sistemler, Hava temizlemesi/arıtması - Cihaz ve sistemler, Yalıtımlı odalar, Negatif basınçlı odalar, Pozitif basınçlı odalar, hava filtresi, Tüberkülozlu hastanın izolasyonu, MERS hastasının izolasyonu, Koron hastasının izolasyonu sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Antwerpen, Belçika 'de bulunmaktadır.

 3. CORAL

  Fransa

  Verified by europages badge

  CORAL, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Aspiratörler, gaz ve duman - ekipmanlar, Hava işleme - Cihaz ve sistemler, Toz çıkarma - Cihaz ve sistemler, Endüstriyel amaçlı vantilatörler, Aspiratörler, gaz ve duman - ekipmanlar, Hava işleme - Cihaz ve sistemler, Toz çıkarma - Cihaz ve sistemler, Endüstriyel amaçlı vantilatörler, endüstriyel aspiratörler sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Bondoufle, Fransa 'de bulunmaktadır.

 4. EUROVLIES DEUTSCHLAND GMBH

  Almanya

  Verified by europages badge

  EUROVLIES DEUTSCHLAND GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir Toptancı şirketidir. Şirket, Neuwied, Almanya 'de bulunmaktadır.

 5. VSM VIRUS SAFETY MASK GMBH & CO. KG

  Almanya

  Verified by europages badge

  VSM VIRUS SAFETY MASK GMBH & CO. KG, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Baden-Baden, Almanya 'de bulunmaktadır.

 1. RICHTERS ABSAUG- UND FILTERTECHNIK GMBH

  Almanya

  Verified by europages badge

  RICHTERS ABSAUG- UND FILTERTECHNIK GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Waldbröl, Almanya 'de bulunmaktadır.

 2. MATEA GMBH

  Almanya

  Verified by europages badge

  MATEA GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir Servis Sağlayıcı şirketidir. Şirket, Taucha, Almanya 'de bulunmaktadır.

 1. LYDALL GUTSCHE GMBH & CO. KG

  Almanya

  Verified by europages badge

  LYDALL GUTSCHE GMBH & CO. KG, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Fulda, Almanya 'de bulunmaktadır.

 2. ATON SERVICE

  Ukrayna

  Verified by europages badge

  ATON SERVICE, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Aspiratörler, gaz ve duman - ekipmanlar, Hava işleme - Cihaz ve sistemler, Endüstriyel amaçlı vantilatörler, Toz çıkarma - Cihaz ve sistemler, Endüstriyel boyama işleri - Makineler ve sistemler, Filtreleme - Cihazlar ve gereçler, Tahliye tesisleri, Çevre Temizlik - Makine ve ekipmanlar, Aspiratörler, gaz ve duman - ekipmanlar sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Kolchyno, Ukrayna 'de bulunmaktadır.

 3. FILTEC LUFTFILTER GMBH

  Almanya

  Verified by europages badge

  FILTEC LUFTFILTER GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Rodgau, Almanya 'de bulunmaktadır.

 4. ELB MEDIA UG (HAFTUNGSBESCHRÄNKT)

  Almanya

  Verified by europages badge

  ELB MEDIA UG (HAFTUNGSBESCHRÄNKT), yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir Distribütör şirketidir. Şirket, Grünwald, Almanya 'de bulunmaktadır.

 5. PROACTIVEAIR GMBH

  Almanya

  Verified by europages badge

  PROACTIVEAIR GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Herrenberg, Almanya 'de bulunmaktadır.

 6. CURSA UG (HAFTUNGSBESCHRÄNKT)

  Almanya

  Verified by europages badge

  CURSA UG (HAFTUNGSBESCHRÄNKT), yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir Distribütör şirketidir. Şirket, Essen, Almanya 'de bulunmaktadır.

 7. ABR - FILTERTECHNIK ALFRED BUSCHER INH. RALF DROSTEN E.K.

  Almanya

  Verified by europages badge

  ABR - FILTERTECHNIK ALFRED BUSCHER INH. RALF DROSTEN E.K., yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir Distribütör şirketidir. Şirket, Radevormwald, Almanya 'de bulunmaktadır.

 8. DESMOINES FILTER FABRIC SOLUTIONS AND MORE GMBH

  Avusturya

  Verified by europages badge

  DESMOINES FILTER FABRIC SOLUTIONS AND MORE GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Wien, Avusturya 'de bulunmaktadır.

 1. LTB AG

  İsviçre

  Verified by europages badge

  LTB AG, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Liestal, İsviçre 'de bulunmaktadır.

 2. EUROCARB PRODUCTS LTD

  Birleşik Krallık

  Verified by europages badge

  EUROCARB PRODUCTS LTD, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Su işleme, Sanayi drenaj sularının işlenmesi/işleme tabi tutulması, aktif kömür, suyun işlenmesi, biyogaz, kartuşlar, Su işleme, Aktif karbon filtreler, Sanayi drenaj sularının işlenmesi/işleme tabi tutulması sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Bristol, Birleşik Krallık 'de bulunmaktadır.

 3. CLEAN PROCESS GMBH

  Almanya

  Verified by europages badge

  CLEAN PROCESS GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. aktif kömür, Aktif karbon filtreler, Hava filtreleri, hava filtre sisteminin yerleştirilmesi, kimya endüstrisi için filtreler, cepli filtreler sektörlerinde de iş yürütmektedir. Şirket, Ötzingen, Almanya 'de bulunmaktadır.

 4. CANSER LUFTKANALBAU GMBH

  Almanya

  Verified by europages badge

  CANSER LUFTKANALBAU GMBH, yılında kurulan ve Hava filtreleme - ekipmanlar sektöründe faaliyet gösteren bir İmalatçı/ Üretici şirketidir. Şirket, Fürstenfeldbruck, Almanya 'de bulunmaktadır.

 5. CHOQUENET SAS

  Fransa

  1925 yılından bu yana CHOQUENET şirketi, endüstriyel uygulamalara yönelik filtre presler ile yoğunluk artırıcı filtrelerin tasarımı ve üretimi alanında uzmanlaşmıştır. Filtre presleri veya platolu filtreleri ya da yoğunluk artırıcı veya mum tipi (candle filter) filtreleri, müşterinin gereksinimlerine göre, işlenecek ürünlerin hacmine veya yoğunluğuna bağlı olarak filtreleme veya su giderme işlemlerinde optimum verim alınacak şekilde tasarlamaktayız. Tesislerinize kolaylıkla adapte olmasını sağlamak amacıyla kapasitesi 50 L ile 17000 L arasında ve işlem basıncı da 2 ile 50 bar arasında değişebilen filtreleme sistemlerinden oluşan geniş bir seçenek yelpazesi sunmaktayız. Filtreleme sistemlerimizin uygulama alanları, şeker, gıda ve tarım, kimya, metalürji, farmasötik, madencilik ve kağıt endüstrileri ile endüstriyel ve kentsel atık suları tasfiye istasyonlarıdır. Müşterilerimizden en bilinenleri, SOLVAY, ARCHEMA, SANOFI, TEREOS, PEUGEOT, RENAULT, CITROEN, VEOLIA, Lyon kenti atık suları tasfiye istasyonu, vb...

 6. FLTS FILTRE SISTEMLERI SAN VE TIC.LTD.ŞTI

  Türkiye

  FLTS Filtre Sistemleri San ve Tic.Ltd.Şti ; Firmamız, Tozsuzlaştırma sistemlerinin tasarımı, üretimi ve uygulamaları konularında, endüstriyel tesislerin karşılaştığı toz problemlerine uygun çözümler üretmektedir. Endüstriyel toz toplama sistemleri için mühendislik, malzeme ve ekipman temini, imalat, montaj, devreye alma ile süpervizörlük hizmetlerini sunmaktayız. Ürün geri kazanım ve tozsuzlaştırma konusunda sağlamış olduğumuz çözümlerin tamamı yurtiçi ve yurtdışında başarılı sonuçlar vermiş olup firmamızı bugüne taşımıştır. Bünyemize tasarım, imalat, montaj, devreye alma süreçlerine ilave olarak sistem otomasyonunu’ da dahil ederek süreci tasarımdan teslimata kadar aynı ekibin liderliği ve kontrolü altında titizlikle sürdürmekteyiz. Endüstriyel Vantilatör & Toz Toplama ile ilgili tüm projelendirme ve imalatlar tarafımızca yapılmakta olup, saha tespitlerimiz sonucunda projeye özel çözümler üreterek sorunsuz iş teslimi ile müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz. Dünden bugüne bize duymuş olduğunuz ilgi ve güven için teşekkürlerimizi sunarız.

 7. SAYTEK GROUP MEKANIK INŞAAT IÇ VE DIŞ TICAET A.Ş.

  Türkiye

  26 Seneli̇k mühendi̇sli̇k ve i̇ş tecrübesi̇yle uluslar arasi şi̇rketlere hi̇zmet veren i̇ş ve çözüm odakli çalişan bi̇r i̇şletmeyiz.İmalatlarimiz -koku ve duman fi̇ltreleme si̇stemleri̇ - özel maki̇na ve si̇stem parçalari üreti̇mi̇ -fi̇ltre eki̇pmanlari -endüstri̇yel ti̇p baca i̇malati -paslanmaz parça ve eki̇pman üreti̇mi̇ we are a business and solution focused business that serves international companies with 26 years of engineering and business experience. Our manufacturing - odor and smoke filtration systems - production of special machines and system parts -filter equipment -industrial type chimney manufacturing -stainless parts and equipment production wir sind ein geschäfts- und lösungsorientiertes unternehmen, das internationale unternehmen mit 26 jahren ingenieurs- und geschäftserfahrung bedient. Unsere fertigung - geruchs- und rauchfiltrationssysteme - herstellung von sondermaschinen und anlagenteilen -filterausrüstung -industrieller schornsteinbau -herstellung von edelstahlteilen und ausrüstung

 8. HISARMAK MAKINE ENERJI KAZAN SAN. VE TIC. LTD. ŞTI.

  Türkiye

  Skoç Tipi Buhar Kazanları, Kızgın Yağ Kazanları Katı Yakıtlı Döner Izgaralı Buhar Kazanları Katı Yakıtlı Döner Izgaralı Kızgın Yağ Kazanları Katı Yakıtlı Akışkan Yataklı Buhar Kazanları Katı Yakıtlı Akışkan Yataklı Kızgın Yağ Kazanları Baca ve Filtre Sistemleri Torbalı Baca Filtre Sistemi Islak Tip Baca Filtre Sistemi D Tipi Su Borulu Kazan Sistemleri Alev Duman Borulu Kazan Sistemleri Çevre Dostu Baca Filtre Sistemleri Yükse Verimli Kazanlar

 9. UGMA

  Türkiye

  Dünyada Bir İlk, En Yüksek Performanslı Filtrasyon Teknolojisi! Hava kaynaklı virüs, bakteri, maya, küf tehlikesi sona eriyor. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı, tamamen doğal ve organik yapıların karışımından oluşan jel yapısı ile UGMA Filtrasyon Teknolojisi ürünleri; virüs, bakteri, maya, küf, küf sporları, alerjenler gibi mikrobiyal ajanları, 0, 10 mikrona kadar partikülleri ve ortamdaki kötü kokuları %99, 9 oranında filtre eder. Sağlık, ilaç, toplu taşıma, gıda, turizm, eğitim, savunma sanayi sektörleri başta olmak üzere, tıbbi maske uygulamaları, ev, ofis, laboratuvar, Ar-Ge merkezleri, kamu kurumları, toplu yaşam ve çalışma alanları gibi geniş kullanım alanına sahiptir. UGMA Filtrelerden geçen hava miktarının diğer filtrelere göre en az 3 kat daha fazla olduğu kanıtlanmıştır. Düşük fark basıncı ile yüksek enerji verimliliği sağlamaktadır. Nemden etkilenmeyen yapısı ile yüksek nemli ortamlarda da kullanıma uygundur. UGMA Filtrasyon Teknolojisi ürünleri yüksek performansı ile ortamdaki kirli havayı %99, 9 oranında filtreleyerek sizlere temiz ve sağlıklı bir yaşam alanı sunar.

 10. ICS HVAC FILTER ENGINEERING INC.

  Türkiye

  ICS Mühendislik A.Ş.' Firmamız 2015 yılında kurulmuştur. Hvac ürün ve sistemlerinin servis, satış ve üretimi üzerine çalışmaktayız. Hvac parçaları, orijinal yedek parçalar. Hvac hava filtreleri, fan coil filtreleri, ön filtreler, nanofiber filtreler, nanofiber pencere membranları, Sentetik Elyaf Rulo Filtreler, Karbon filtreler, poliüretan filtreler üretip satmaktayız. Ürünlerimiz Amerikan NELSON Lab ve Almanya TÜV tarafından onaylanmıştır.Eşsiz ürünler üretiyoruz. Dünya çapında gönderiyoruz. Ana ürünlerimiz >Ön Filtreler ISO16890 ve EN779 >Fan Coil Filtreleri NanoFiber, Sentetik Elyaf, Poliüretan Medya filtreleri kullanılmaktadır. Ürünlerimizin tamamı alüminyum çerçevelidir. Yıkanabilir. >NanoFiber Filtreler Ön Filtre sınıfına dahildir. Verimlilik sınıfı, ISO ePm 2.5 filtreleri ve ePm 1.0 Filtreleridir. 3 katmanlı nanofiber yapısı sayesinde tüm ince tozlar dahil patojenleri ve bakterileri filtreler. Ağır koşullarda bile nefes alır. Tüm fancoil, Vam, ızgara ve havalandırma iklimlendirme sistemlerinde kullanılmaktadır. 6000 serisi 6 mm - 10 mm - 19 mm kalınlığında alüminyum çerçeve. >Sentetik Elyaf Rulo Filtreler - Kaba Filtre Rulo halinde, farklı kalınlık ve gramlarda satılmaktadır. Her türlü klima için birincil filtre ve havalandırma sistemi. Beyaz / Mavi&beyaz Verimlilik (EN779): G3 / G4 Filtre Sınıfı (ISO 16890): ISO Kaba %60 / ISO Kaba %65 Diğer tüm ürünler için lütfen bizimle iletişime geçin. G2 Filtre - G3 - Filtre - G4 Filtre - F5 Filtre - F6 Filtre - F7 Filtre

Fiyat Teklifi Talebi

Tek bir talep oluşturun ve doğrulanmış tedarikçilerden birden fazla teklif alın.

 • Yalnızca ilgili tedarikçiler
 • Veri gizliliği uyumlu
 • 100% ücretsiz
Filtreler

Sonuçlar

Hava filtreleme - ekipmanlar - Ithalat/Ihracat

Sonuç sayısı

321 Şirketler