WELLPLAST PLASTIK AMBALAJ SAN. VE TIC. LTD. ŞTI.

WELLPLAST PLASTIK AMBALAJ SAN. VE TIC. LTD. ŞTI.

2014 yılında iki kurucu üye tarafından temelleri atılan Wellplast Ambalaj Plastik San. Ve Tic. Ltd. Şti., plastik imalatı sektöründe ülkemizde üretimi olmayan ve ithal edilen özel ürünlerin imalatını yaparak ülkeye kazanımını sağlamak amacıyla kurulmuştur.Dünyada olduğu gibi ülkemizde de kahve severler gün geçtikçe artmaktadır. Kaliteli kahvenin tadının, kokusunun ve aromasının kahve severler tarafından kahve seçimi için en önemli unsuru haline gelmiştir. Bu yüzden fermantasyon sürecini en sağlıklı şekilde atlatan kahveler daha fazla rağbet görmektedir. Hedefimiz ise ambalajlanan kahvenin tadının, kokusunun ve aromasının kaybolmadan nihai kullanıcıya kadar ulaşmasını sağlamaktır.Wellplast Valve olarak özellikle kahve sektöründe kullanılan kahve valfinin imalatıyla yoğunlaşmıştır. Firmamız bütün enerjisini bu bölümde harcamaktadır ve bütün yatırımlarını bu sektörde yapmaktadır. Her geçen gün kalitemizi arttırmayı görev edinen şirketimiz kısa sürede dünyada adını duyurmayı başarmıştır.Üretimini yaptığımız ürün yoğunlukla kahve sektöründe kullanılıyor olsa da, peynir , zeytin, tarım ilaçları ve kimyasal ürünlerde de kullanımı bulunmaktadır.Üretimini yaptığımız valfler tamamen kendi bünyemizde bulunan ar-ge çalışmalarımız sonucu üretilmiş özel otomasyonlu makinalarda el değmeden üretilmektedir.

Ürün kataloğu

Türkiye

Wellplast ambalaj plastik san. ve tic. ltd. şti. olarak ; gıda ürünleri ,tarım ilaçlar gibi paketlendikten sonra fermantasyonu devam eden (kahve, peynir, zeytin, turşu, hamur, ilaç vb.) için tek yönlü hava tahliye valfi üretimi yapmaktayız. Kahve valfi kavrulduktan sonra paketlenen kahveler tazeliğini korumaları için oksijen, nem ve ışığa maruz kalmaması gerekmektedir. Ayrıca aroma, tat ve koku kaybına karşı da korunmalıdır. Kahve valfi kullanılarak taze kavrulmuş kahveler oksijen ve su buharı ile temas etmeden ambalaj içerisinde oluşan CO2 gazının dışarıya tahliye edilmesi işlevini görür. Sonuç olarak ambalajlar da valf kullanarak kahvenin ilk günkü tazeliğinin ,aromasının,tadının ve kokusunun korumasını sağlamış oluruz.

Türkiye

Valf montaj makinesi ambalajların yüzeylerine tek yönlü otomatik valfleri sıcak baskı ile monte etmeye yarayan bir makinedir. Ambalajların mikron kalınlıkları farklılık gösterdiğinden, valfin ambalaja doğru bir şekilde monte edilmesi için baskı zaman ayarı, baskı gücü ayarı ve sıcaklık ayarı gibi fonksiyonlara sahiptir. Valf montaj makinemiz küçük ve orta ölçekli kahve kavurucuları için tasarlanmıştır. Boyut olarak küçüktür ve masaüstü kullanılması mümkündür.Ayrıca müşteri taleplerine göre kullanıma özel olarak valf montaj makinesi üretimi yapabilmekteyiz.

Şirket bilgisi

Önemli rakamlar

 • Çalışan sayısına
  1 – 10
 • Ticari
  11 – 50
 • % ciro, ihracatta
  75%

Organizasyon

 • Kuruluş yılı
  2013
 • Şirket türü
  Genel merkez
 • Ana faaliyet konusu
  İmalatçı/ Üretici
Office Building Outline icon
İşletmeniz için bir sayfa
Bunu görüyor musunuz? Potansiyel müşterileriniz de görüyor. Europages sitesinde görünür olabilmek için bize katılın.
Web sitesi